

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Power Dissipation | 350 mW |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 130985
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02170
Ext.Price$0.02170
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02170 | $0.02170 |
| 10 | $0.01085 | $0.10850 |
| 50 | $0.00972 | $0.48600 |
| 100 | $0.00871 | $0.87100 |
| 500 | $0.00781 | $3.90500 |
| 1000 | $0.00700 | $7.00000 |
| 3000 | $0.00627 | $18.81000 |
| 5000 | $0.00576 | $28.80000 |
| 10000 | $0.00529 | $52.90000 |
